Turecký kroj

Služby

Benefity

Šité na mieru

Referencie

Turecký kroj

Tisk - Kyjovský kroj 128-158 - www.nasemimi.cz

2x rukávce+kadle,2xkord ulka,3xspodnička,1xp ávka-šálka,1xfjertůš ek,+xmašle -pasovka, turecký šátek+čepec,dá se nosit od 6 do 12 let,nejlépe vidět,dohoda jistá.
www.nasemimi.cz/tisk-detail/kyjovsky-kroj-128-158-7003.html?id_sekce

Ženské kroje - Objevte ŘECKO

Během období turecké nadvlády a po nějakou dobu po osvobození Řecka, byly ženské a mužské městské kroje dost podobné. S výjimkou pokrývky hlavy
www.objevterecko.cz/zenske-kroje/

Lidové kroje , Lidová umění, Folklórní kaleidoskop - jižní morava

s pentlemi zdobený květy a zrcadélky; ostatní ženy si vážou červeno-černé turecké šátky. V dnešní době kroj doplňují šněrovací střevíce s lakovanou ozdobou.
jiznimorava.fkaleidoskop.cz/lidove-kroje

Turecký šátek - inzerce, koupím

Turecký šátek - inzerce, koupím Koupím červený turecký šátek o velikosti 170cm x 170cm a nebo 160cm x 160cm. Náhled č. 1 k inzerátu Kyjovské kroje
obleceni-obuv.hyperinzerce.cz/tradicni-obleceni-kroje/inzerat/6768704-turecky

Orientální kostým podle stylu břišního tance

Klasický perský kroj je charakterizován dlouhým kabátcem s dlouhými rukávy. Perské kalhoty jsou na rozdíl od tureckých úzké a volné u kotníků.
orientalni-satky.rovnou.cz/orientalni-obleceni-kostymy-satky/kostymy.htm

Historie krojů

charakteristické znaky ženského kroje podlužáckého. Sváteční kroj si zato podržel své regionální a leckde i místní odlišnosti. Nejzdobnější je kroj svobodné chasy.
www.rotrekl.cz/kroje.htm

SPLK KAŠAVA - Sdružení přátel lidové kultury KAŠAVA

mužský kroj Manželský pár v kroji z Fryštáku Sváteční oděv se skládal z bílé plátěné košile zdobené černou výšivkou na náramcích a límečku, kalhot z vyčiněné
www.kasava-splk.cz/page.php?page-name=3

Vázání tureckých šátků

Ukázky z výuky vázání tureckého šátku - hore konce k ostrožskému kroji . Předváděla - Lenka Buráňová z Uherského Ostrohu.
lidove-kroje.cz/novinky-a-aktuality/vazani-tureckych-satku

Březovský kroj dříve a dnes « Veronika Provodovská

Ke kroji patří turecký šátek. Bohužel si dnes jen velmi málo žen šátek uvazuje, je to pracné (hlavně u vdaných) a skoro nikdo jej dnes vázat neumí.
provodovska.cz/?page_id=136

Místní kroje

Ženský kroj Ženy si na nohy obouvají černé punčochy a vysoké holénkové boty. Na rubáč Svobodná děvčata uvazují na hlavu turecký šátek, tzv. na lipač.
fsdubrava.huu.cz/menu/mistni-kroje